2 Haziran 2013 Pazar

sivan perwer 2013 yeni albumu sivanname dinle


Şivanname serisi altında yayınlanmakta olan bu albümlerden ilki, Gazind adını taşımaktadır. Toplam 10 şarkıdan oluşan bu albümde Şivan Perwer, kendi iç dünyasını, samimi duygularını da dinleyicileriyle paylaşmaktadır. Kürt müziğinin klasik makamlarında yazdığı şarkıları yaylı çalgılar orkestrası eşliğinde icra eden Şivan Perwer, güçlü sesi ve yorumlarıyla Kürt müziğine yeni bir soluk getirmektedir. Albümdeki tüm şarkıların söz ve müzikleri Şivan Perwer’e ait olup, ‘Yemo’ şarkısı Mahmud Baksi ile birlikte yazılmıştır.

Şivanname serisinin ikinci albümünü oluşturan Destana Rojava albümünde ise Şivan Perwer, özgürlükleri için ayakta olan Suriye Kürtlerinin yakın tarihini, değerlerini, çektikleri acıları, umutları, verdikleri mücadeleyi destansı bir anlatımla dinleyicilere aktarmaktadır. Senfonik şiir tarzında hazırlanan bu albümde Şivan Perwer, bugüne kadar diğer parçalardaki özgürlük mücadelesine büyük bir özveri ile destek olmuş, korunak oluşturmuş Suriye Kürtlerine saygı, minnet ve hayranlığını da ifade etmektedir. Albümde, anonim şarkılar dışındaki eserlerin söz ve müzikleri yine Şivan Perwer’e aittir.
Gazind ve Destana Rojava albümlerinin prodüktörlüğü, aranjörlüğü ve tüm stüdyo kayıtları Hakan Akay tarafından yapıldı. Gazind albümünde, Dietmar Mensinger yönetimindeki Şivan Perwer Yaylı Çalgılar Orkestrası eserlere eşlik etti. Her iki albümde Şivan Perwer ve Hakan Akay’ın yanısıra, bir çok tanınmış müzisyen enstrümanlarıyla katkıda bulundu.
Öte yandan, geçtiğimiz aylarda ilk 6 albüm ile başlanan, Şivan Perwer’in tüm albümlerinin (back catalogue) yeniden yayımına da, önümüzdeki haftalarda devam edecektir.
Albümdeki Eserler
Şivanname 1 Gazınd (Sitem)
 1. Dür Dür
 2. Dilo Yeman
 3. Baran
 4. Perişan
 5. Dili Dili
 6. Cana Min
 7. Were Dile Min
 8. Yemo
 9. Derya Evine
 10. Ha Gula Min
Sivanname 2 Destana Rojava (Batı Destanı)
 1. Medya
 2. Yali Yali
 3. Dewrane
 4. Qamışlok
 5. Heyran
 6. Murade
 7. Sinema Amude/Sere Kaniye
 8. Bilbile Dılşad
 9. Baki Xido/Kobani Baki
 10. Cemil Horo /Efrin
 11. Nail
 12. Dayik
 13. Ecnebi/Biyani
 14. Mıhemmed Şexo

0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Enterprise Project Management